Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 12. 2018

ŽIVĚ: Kam směřuje svět financí? Jaké novinky nás čekají?

Fintech

Čtyři šéfové předních českých fintech společností budou ve středu 12. prosince debatovat o novinkách ve světě fintech, ale také příležitostech, které aktuálně ve světě fintech přicházejí. V debatě se utkají CEO Twisto Michal Šmída, CEO Zonky Pavel Novák, CEO Fundlift Radek Musil a CEO Roger Adam Šoukal.

Debata odstartuje v 10:00 a potrvá zhruba 45 minut. Moderovat ji bude hlavní ekonom skupiny Roklen Dominik Stroukal. Přímý přenos budete moci sledovat zde:

 

 

 

Debata přinese odpovědi na otázky, co definuje český fintech, jak se liší technologická firma od tradiční; jaké výhody fintech služby přináší zákazníkům; jak si fintech vede v Česku a jak v porovnání se zahraničím; na jaké trendy a novinky se můžeme těšit v příštím roce.

 

Twisto je platební appka s kartou, která zjednodušuje život. S Twistem zaplatíte na internetu, v kamenných prodejnách či složenky a faktury. Pohodlně, rychle a bezpečně.

 

Roger umožňuje menším a středním firmám rychle a jednoduše financovat faktury bez nutnosti čekat a kohokoliv prosit o dodržení splatnosti.

 

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností.

 

Zonky je online Peer-to-peer (P2P) služba, která se na trhu spotřebitelských půjček podílí třemi procenty. Nedávnou novinkou v nabídce Zonky jsou rychlé půjčky, které jsou zákazníkům díky online zpracování bankovních transakcí poskytovány během několika minut.

 

Fintech je označení pro obor Financial Technology - "finanční technologie". Fintech představuje různé "inovace ve finančních službách". Označuje se tak pomyslné propojení moderních technologií se světem financí. Respektive způsoby, jak moderní technologie zefektivňují přístup k financím. Příkladem jsou například online bankovnictví, crowdfundingové portály, peer to peer půjčky, kryptoměny apod.
 

ČTK TN.cz