Mimořádný brífink

Praha přijala přísná opatření: Ruší část linek MHD, končí Matějská pouť i trhy

Martin Klícha
Martin Klícha
10.3. 2020 16:39
Téma:

Kvůli šíření nového koronaviru v úterý odpoledne zasedala Bezpečnostní rada hlavního města Prahy. Česká republika už kvůli koronaviru přijala celou řadu opatření, jako je například zákaz akcí, kterých by se zúčastnilo více než 100 lidí.

Bezpečnostní rada hlavního města Prahy zasedala od 15:30. Praha nad rámec vládních opatření přijala ještě vlastní. Uzavření škol se v hlavním městě dotkne asi 180 tisíc žáků, rada schválila, že bude vládní opatření v tomto směru následovat.

 

Nová opatření se dotknou MHD. Kvůli zrušení výuky bude například zrušena celá řada linek, které jsou určené právě pro studenty. Omezení se dotkne i dalších linek. O případné změně jízdních řádů se bude opět rozhodovat v pátek.

 

Matějská pouť přerušila veškeré akce, například v holešovickém výstavišti či v Pražské tržnici bude kontrolováno, kolik se tam pohybuje lidí. V zoologické zahradě budou uzavřeny vnitřní expozice a pavilony.

 

Uzavřena bude například ústřední knihovna, velká část příspěvkových organizací hlavního města Prahy omezí provoz. Zrušeny budou například trhy na pražské náplavce, ohroženy jsou i velikonoční trhy.

 

Opatření jsou platná až do odvolání.

 

 

Bezpečnostní rada státu už dříve sáhla k mimořádným krokům - od úterního večera platí zákaz všech akcí, na kterých by bylo více než 100 lidí. Například sportovní utkání se mohou konat jen bez přítomnosti diváků.

 

V rámci opatření budou od středy uzavřeny všechny základní, střední a odborné školy, podobná opatření přijímají i další instituce.

 

Opatření, která v úterý vyhlásila Bezpečnostní rada státu, budou trvat nejméně 14 dní. Právě tyto dva týdny budou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha nejkritičtější pro Česko i Evropu v boji s nákazou.

 

TN.cz