Poslanecká sněmovna

Sněmovna řešila dostupnost léků, na vládu se snesla vlna kritiky

Téma:

Poslanci se na své páteční schůzi zabývali vládní novelou, která by měla zajistit dostupnost léků v lékárnách. Dolní komora však její projednávání přerušila, zákonodárci totiž návrh kritizovali. Podle nich totiž nedostatek některých léků nevyřeší.

Proti odročení projednávání zákona na příští schůzi byli prakticky pouze poslanci hnutí ANO. Odklad navrhli poslanci Martin Kupka (ODS) a Daniel Pawlas (KSČM). Zákonodárci chtějí získat prostor pro další diskuzi s odbornou veřejností. 

 

Vládní novela počítá s tím, že by výrobci museli chybějící lék vydávaný na recept v případě nutnosti dodat do jakékoli lékárny v Česku. Návrh ale problém nevyřeší ani podle České lékárnické komory.

 

Poslanci se zabývali také pravidly pro oceňování majetku, na programu byla také poslanecké novela trestního zákoníku. Tu Sněmovna v prvním kole projednávání podpořila. Rozšířit by se tak měla možnost dohody o vině a trestu i na závažné zločiny.

 

 

Sněmovna v předchozích dnech řešila státní rozpočet, poslanci navrhly přesuny 177 miliard korun. Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

 

 

Ve čtvrtek byly na pořadu interpelace. Po dlouhé době dorazil Andrej Babiš, který čelil několika dotazům. Došlo i na ostrá slova. Více v reportáži TV Nova:

 

TN.cz