Moje země

Srnky, kosi i čápi! V Makově mají přímý přenos z krmítka ptáků

Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 27. 3. 2021 21:59
26.3. 2021 16:08
Téma:

Jaro začíná a příroda všude kolem nás se probouzí. Záchranná stanice Makov láká lidi na pohled do života zvířat prostřednictvím přímého přenosu který sleduje krmítko a krmelec 24 hodin denně. Producírují se tam srnky, létají sýkorky a v pozadí občas špacíruje čáp.

Přímý přenos z krmítka ptáků v pozadí s krmelcem je plný života. Tedy pokud se vám zrovna podaří některé ze zvířat zastihnout. V průběhu deseti minut tam byly například tři srnky, dvě sýkorky, vrabec nebo čáp. Pokud zrovna trávíte čas v karanténě, je to ideální možnost, jak se dostat do přírody.

 

Také na krmítko občas zaletí kos, který pravidelně útočí na kameru. Vidí v ní totiž svůj odraz a podle ornitologů ho považuje za soka. "Samci to tak dělají hlavně, když začíná hnízdní sezóna, aby si vymezili svoje teritorium," uvedla Věra Sychrová, tisková mluvčí České společnosti ornitologické. 

 

 

Záchranná stanice Makov se o zvířata stará každý den. Přijímá poraněné, nemocné či jinak handicapované volně žijící živočichy. Pečuje také o opuštěná mláďata, poskytuje jim odborné ošetření a umožňuje pak návrat do přírody.

 

Nahlédnout do života záchranné stanice umožňují dvě webové kamery. Návštěvníci tak můžou sledovat 24 hodin denně jezírko a jeho obyvatele v léčebné části stanice, nebo právě krmítko ptáků. "V blízké době chystáme také úplně nový přenos z hnízdění handicapovaného páru černých čápů," řekl TN.cz předseda stanice Libor Šejna.

 

 

Trvalý provoz zachránné stanice živočichů je však finančně velmi náročný. Z velké části tak na její provoz přispívají dárci. Pokud byste chtěli Záchrannou stanici Makov podpořit i vy, můžete zde.

TN.cz