Odložené hry

"Život se dramaticky změnil," přiznal princ Harry. Promluvil z izolace v LA

Téma:

I letos britský princ Harry pořádal Invictus Games (Hry neporažených), které jsou určeny pro hendikepované vojáky. Letos se ale soutěže kvůli pandemii koronaviru nekonají. Harry tak pronesl "zahajovací" projev alespoň přes sociální sítě.

V den, kdy měly Invictus Games v nizozemském Haagu začít, se na twitteru objevilo video, ve kterém princ Harry mluví k organizačnímu týmu i účastníkům. Hry měly být letos speciální, protože právě o tomto víkendu si svět připomíná 75 let od konce války v Evropě.

 

"Život se dramaticky změnil pro nás pro všechny od doby, kdy jsem byl naposledy v Haagu. Tým Invictus Games 2020 si ale vedl skvěle a rychle se adaptoval na tu situaci. Mají navíc plné ruce práce s plánováním na příští rok," uvedl vévoda ze Sussexu.

 

O dramatické změně v životě může Harry vyprávět. Loni se s manželkou Meghan rozhodl pro částečný odchod z královské rodiny. Poté se rodina přestěhovala na Vancouver Island v Kanadě, letos v březnu přesídlila do Kalifornie. Podle médií mají bydlet v luxusní čtvrti Beverly Hills.

 

 

Harry v projevu zároveň slíbil, že brzy zveřejní termín, ve kterém by se Invictus Games měly konat příští rok. Vyzval, aby se lidé dál potkávali online a dávali pozor především na ty, kteří se dlouho neozvali. Během týdne budou organizátoři sdílet příběhy jednotlivých účastníků.

 

 

Invictus Games založil sám princ Harry, každoročně se jich účastní stovky hendikepovaných sportovců, kteří měli letos dorazit z 20 zemí. Společné mají to, že jsou bývalí vojáci, kteří se často zranili v boji nebo mají kvůli misi psychické problémy.

epa TN.cz