nebezpečná stanice

Čekárna doslova padá lidem na hlavu, v dešti riskují holý život

Téma:

Čekárna na vlakové zastávce Petrov u Prahy je v havarijním stavu a je tak nebezpečím nejen pro cestující. Strop se v místě čekárny už částečně propadl, ale bezpečnostní opatření na místě jsou nedostačující.

Vlakovou zastávku u obce Petrov využívají desítky lidí denně. Čekající na spoj se však mohou ocitnout v ohrožení života, protože budova, ve které se nachází čekárna, je v havarijním stavu.


Přímo nad lavičkami, kde by za normálních okolností seděli čekající na vlak, se zřítila část stropu. Vstoupit do čekárny je ale stále možné, protože na místě je zajištěna pouze značením zákaz vstupu a červenobílou páskou

 

 

Značení jsou ale částečně stržená a stejně tak i páska. V případě nepříznivého počasí je pravděpodobné, že se cestující schovají pod střechu čekárny, protože jim v tom nic nebrání. Tím se však dostávají do ohrožení života, protože její strop se může kdykoliv zřítit.


"V tuto chvíli čekáme na povolení Drážního úřadu k demolici stávající budovy, abychom následně mohli postavit novou" uvedl pro TN.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

 

 

Co se týče bezpečnosti, tak stav objektu se podle Illiaše od poslední kontroly rapidně zhoršil. "Po zhlédnutí aktuálních fotografií, které jste mi zaslali, jsem okamžitě kontaktoval generální ředitelství s urgencí na zabezpečení místa,“ řekl portálu TN.cz Iliaš.

 

GALERIE: Životu nebezpečná zastávka

1
/
4
Zdroj: TN.cz, gwe
Petrov u Prahy - nebezpečná zastávka - 1

gwe TN.cz