Nebezpečné potraviny

Inspekce odhalila zkažené maso v Albertu. Upozornil ji zápach

Maso neprošlo kontrolou
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
11.8. 2020 16:58
Téma:

Na potenciálně nebezpečný výrobek upozornil kontrolory ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zápach. V mladoboleslavské prodejně sítě Albert mezi zbožím určeným k prodeji objevili balení zkaženého masa.

Hovězí maso na polévku od dodavatele masa a uzenin Polička podle zjištění páchlo po kažení. "Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení," informuje web Potraviny na pranýři.

 

Že by bylo maso skladování v nevyhovujících podmínkách nebo teplotě však kontrola neodhalila. Maso šarže L1505, zabalené v plastové vaničce a fólii, ani nemělo prošlé datum spotřeby.

 

 

Kontroloři vzorek odebrali 18. května, podle údajů na obalu mělo být maso bezpečně použitelné ještě 22. května. Informace o případu ale zveřejnili až v srpnu.

 

Podle vyjádření Jiřího Marečka ze společnosti Albert jsou podobná zjištění spíše výjimečná a s dodavatelem, od kterého maso pocházelo, má společnost dobré zkušenosti.

 

 

 

"Celkově je možné říci, že máme velmi striktně nastavené kontrolní mechanizmy na zachování teplotního řetězce a maso odebíráme od prověřených dodavatelů, kteří mají certifikace na postupy i hygienické standardy. Firma Maso uzeniny Polička patří mezi největší dodavatele hovězího masa a spolupracujeme s nimi dlouhodobě na nabídce českého masa pro naše zákazníky. Nicméně v tomto případě zjevně nastal někde problém," tvrdí Mareček.

 

 

Nejedná se o první nebezpečnou potravinu, kterou kontrola ze SZPI letos odhalila v prodejnách Albert. Lednová kontrola odhalila v plzeňském prodejně kuřecí stehna obsahující bakterie, které způsobují salmonelu.

 

V únoru se v brněnské pobočce Albertu objevila zkažená kuřecí stehna. Březnová kontrola v Albertu v Českých Budějovicích odhalila mleté maso hemžící se bakteriemi způsobující salmonelu.

 

 

"Toto hovězí maso z českých chovů na polévku se těší dlouhodobě oblibě zákazníků a žádný problém jsme nezaznamenali, a to ani na základě stížností zákazníků v dané době. Laboratorně I senzoricky jsme z preventivních důvodů nechávali maso sami kontrolovat a vše bylo v pořádku. Dle záznamů jsme výrobek skladovali při odpovídající teplotě 2,2 °C, což je v souladu s naším systémem kontroly kvality i platnou legislativou ČR a EU," dodal Mareček.

 

GALERIE: Maso neprošlo kontrolou

1
/
7
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
Maso neprošlo kontrolou - Hovězí maso na polévku

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz