OLOMOUCKÝ KRAJ

Žena s pistolí na airsoft zkusila vyloupit obchod. Měla podivný důvod

Roman Dolejský
Roman Dolejský
22.5. 2020 6:57
Téma:

Vyloupit obchod s elektrem se pokusila hned ráno ve středu v Olomouckém kraji žena vyzbrojená airsoftovou pistolí. Jejím motivem bylo prý nechat se zavřít do vězení a vyřešit tak rodinné problémy, sdělila později policii.

Krátce po otevření ve středu dopoledne měl prodavač obchodu s elektrem v Zábřehu na Šumpersku nepříjemný zážitek. Do prodejny vešla žena a hned se vypravila k pokladně. Když se jí prodavač zeptal, co potřebuje, vytáhla na něj airsoftovou pistoli a dožadovala se peněz z kasy.

 

"Ty jí prodavač ale odmítl vydat se zdůvodněním, že od pokladny nemá klíče a dále se ženě dostalo vysvětlení, že dokud si něco nekoupí a neprojde kasou, tak se pokladna neotevře. Po tomto zjištění žena schovala zbraň zpět do kabelky a z prodejny odešla," popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

 

Pracovník prodejny se za ženou vydal a policii informoval o její poloze. Ti ji pak neměli problém o několik ulic dál zadržet. "Když se policisté pídili po motivu jejího jednání, sdělila jim žena, že se chce nechat zavřít do vězení a vyřešit tak rodinné problémy," doplnila Vybíhalová. Žena je stíhaná na svobodě, za loupež jí ale hrozí až desetiletý trest.

 

Muž se kvůli selfie vloupal do muzea, podívejte se na záběry z kamer:


 

TN.cz