Opatření

Zlínský kraj v pondělí školy otevře. Žáky chtějí nechat doma na Děčínsku

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:45
8.4. 2021 13:33
Téma:

Ve Zlínském kraji se od pondělí otevřou školy a části obchodů jako ve zbytku České republiky, uvedl ve čtvrtek hejtman Radim Holiš. Naopak Děčínsko možná posune otevření škol o týden.

Zlínský kraj se rozhodl, že stejně jako zbytek republiky otevře od pondělí školy a části obchodů. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek oznámil hejtman Radim Holiš (ANO). Původně bylo zamýšleno, že se opatření v kraji nerozvolní. Podle hygieniků však není stav na Zlínsku alarmující.

 

Otevření škol se však možná posune na Děčínsku. Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje ve čtvrtek uvedla, že podá na ministerstvo zdravotnictví návrh o odložení otevření škol o týden.

 

 

Od pondělí se mají do školních lavic vrátit předškoláci a rotačně žáci prvních stupňů základních škol. Výjimkou budou malotřídky do 75 žáků, kde výuka nebude rotační, to platí i pro speciální školy.

Kdy školy otevřou na Děčínsku? Podívejte se na rozhovor s hejtmanem Janem Schillerem:

 

Podle exministra zdravotnictví Jana Blatného měly v okresech, ve který je koronavirová situace špatná, zůstat školy zavřené. Zmínil především právě Zlínský kraj.  "Epidemie tam odeznívá později," vysvětlil Blatný.


Ministr Plaga výměnu ustál: Na vládě o tom nebyla řeč, říká. Poslechněte si jeho slova v televizi Nova:

TN.cz