Má i nejméně obětí

Zlínský kraj zvládá nákazu nejlépe! Za týden přibyl jen jeden nemocný

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 7. 5. 2020
Téma:

Jediného nakaženého nemocí Covid-19 hlásí za týden Zlínský kraj. Východ Moravy je výjimečný i tím, že tu na tohle onemocnění doposud zemřel jen jeden člověk, což je nejméně ze všech krajů. Zlínsko přitom mělo dvě silná epicentra.

Nadmíru dobře se s koronavirovou pandemií vyrovnává východ Moravy. Za týden tam přibyl jen jediný nakažený. Nejspíš zabrala důkladná hygienická opatření v místech, kde se nemoc šířila v minulých týdnech.

 

Na konci března museli hasiči dezinfikovat několik míst v Uherském Brodě. Právě v tomto městě počty nemocných rychle stoupaly. Ve velkém se dezinfikovaly bytové domy i obchody.

 

V polovině dubna se nákaza ve velkém objevila v Napajedlech, epicentrum bylo v obchodě s potravinami. Samoobsluha zůstala uzavřená a lidé prakticky přestali vycházet ven.

 

 

Zlínský kraj doposud hlásí jen jediné úmrtí pacienta s Covidem-19. Méně než pět obětí pak eviduje také Pardubický a Liberecký kraj a také Vysočina. Nejvíc lidí zemřelo v Praze, a to 89, následuje Moravskoslezský kraj s 37 oběťmi.


Mapa nakažených po krajích:

epa TN.cz