Nedočkaví pacienti

Bezohlední řidiči ve Zlíně zablokovali výjezd sanitek, vytvořili kolony

Strážníci museli usměrňovat řidiče před nemocnicí ve Zlíně
Zdroj: Městská policie Zlín
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 30. 3. 2020
Téma:

V pondělí museli městští policisté před nemocnicí Tomáše Bati ve Zlíně usměrňovat řidiče, kteří zde vytvořili na Peroutkově nábřeží dlouhou kolonu, a dokonce znemožnili výjezd sanitek.

"V autech se nacházeli zejména lidé, kteří se přijeli otestovat na onemocnění Covid-19,“ uvedl I. zástupce ředitele městské policie ve Zlíně Pavel Janík.

 

Zlínské strážníky zároveň kontaktoval jeden z řidičů, který si stěžoval, že některým se nechce čekat v dlouhé koloně, a proto ji objedou a najíždí do odběrového místa z protisměru. Zároveň informoval, že zde dochází k verbálním konfliktům.

 

 

"Na místo byly vyslány dvě hlídky, které zajistily zachování bezpečného výjezdu pro vozidla Integrovaného záchranného systému a v místě usměrňovaly silniční provoz,“ řekl mluvčí Pavel Janík.

 

Městští policisté zároveň vyzvali spoluobčany, aby k sobě byli v těchto dnech ohleduplní. "Zbrklost, předbíhání a vztek však obvykle ničemu nepomohou a situaci spíše zkomplikují,“ dodal mluvčí Pavel Janík.

 

Před nemocnicemi spí zaměstnanci v karavanech, aby se co nejméně dostali do kontaktu se svými rodinami. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz