Trest shůry?

Zloděj smolař! Vybral chatu, pak zapadl s autem. Strážníky neošálil!

Zapadlé auto - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Pořádný pech měl v úterý odpoledne muž, který zapadl s autem na poli na jihu Brna. Když mu totiž přispěchali na pomoc strážníci, zjistili, že jde s největší pravděpodobností o zloděj, který krátce předtím vykradl blízkou chatu.

"Auto uvázlé v blátě na poli upoutalo v úterý odpoledne pozornost hlídky městské policie kontrolující jižní část Brna. Když strážníci přišli blíž, uviděli ve voze nezraněnou ženu a muže a zajímali se o to, co se přihodilo," popsal začátek kuriózního případu mluvčí městské policie Pavel Šoba.

 

Řidič tvrdil, že dostal smyk a uvízl, což byla nejspíš pravda. Hlídku ovšem zarazilo, že kolem vozu se povalovala lopata nebo pletivo na stromky.

 

A za chvilku zpozorněli ještě víc. "Jeden ze strážníků našel na nedaleké chatě vypáčené vstupní dveře a poškozený visací zámek. Všude kolem byly zároveň stopy obuvi shodující se s podrážkou přítomného muže. Ten přiznal, že v objektu skutečně byl, a během chvíle ještě třikrát změnil vysvětlení, jak a kvůli čemu vlastně na místo přijel," popsal Šoba.

 

 

Například tvrdil, že chtěl se spolujezdkyní jen strávit pár intimních chvilek. Akorát jaksi nedokázal vysvětlit, proč se snažil pod auto schovat velké kleště, nebo proč má uvnitř vozu páčidlo.

 

"Hlídka kontaktovala majitele domu a třicetiletého muže pak předala republikové policii pro podezření ze spáchání trestného činu," uzavřel Šoba.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz