Zemědělský veterán

Zloděj ujel s traktorem, majitel stroj našel utopený v lomu!

Téma:

Policie vyšetřuje krádež traktoru v Maškovicích na Ústecku. V noci zmizel majiteli ze zahrady a ze zatím neznámých důvodů ho zloděj poslal na dno zatopeného lomu v nedalekých lesích.

Našel ho tam majitel, který se vydal po stopách odcizeného stroje, který má navíc historickou hodnotu, protože jde o veterána.

 

Zloděj ukradl traktor, kterému se lidově přezdívá lakatoš, buď v noci, nebo časně ráno. Ujel s ním necelý kilometr a pak stroj poslal na dno zatopeného lomu.

 

Paradoxně ho objevil majitel, který se ráno vzbudil a svůj lesní kolový traktor nenašel na obvyklém místě. A vydal se ho hledat. Podle stop, které těžký stroj za sebou zanechal, ho objevil poměrně brzy a to v nedalekém zatopeném lomu, kde zahlédl část mohutné přední pneumatiky.

 

 

Přivolal proto policii, která teď vyšetřuje, za jakých okolností se tam stroj dostal. Uvnitř nikdo nebyl, proto není jasné, jestli zloděj stroj utopil schválně nebo tam sjel omylem. Přivolaní potápěči traktor museli nejprve zajistit, hrozilo jeho sesunutí do větší hloubky.

 

V průběhu týdne má dojít k vyproštění traktoru. Jak bude náročná operace v hůře přístupném terénu probíhat, se teď řeší. K lomu vede jen úzká lesní cesta a těžký jeřáb se tam nedostane.

pez, Martin Kočárek TN.cz