Krádež alkoholu

Zloděj ukradl 300 litrů archivní domácí pálenky za 115 tisíc korun

Téma:

Tři sta litrů domácí pálenky ukradli zloději v okrajové části Zlína. Alkohol majitel ukládal do zamčeného neobydleného domu skoro patnáct let. Jeho hodnota přesahovala 100 tisíc korun, za krádež tak hrozí až pět let ve vězení.

Patnáct různě velkých demižonů a v nich pálenka z meruněk, švestek nebo jablek. Teď je hledá policie ve Zlíně a okolí. Majitel, který na zásobách pracoval čtvrt století, je viděl naposledy v sobotu 20. června. Na strážce zákona se obrátil až o týden později.


"Neznámý pachatel odcizil v průběhu jedné nebo několika nocí celkově 300 litrů alkoholu za více než 115 tisíc korun, které byly uložené v demižonech o velikosti 15, 20 a 25 litrů. Těch demižonů bylo celkem 15," řekla TV Nova mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková.


Zloděj ukradl 150 litrů meruňkovice, 100 litrů slivovice a 50 litrů jablkovice. Pokud ho policie dopadne, mohl by skončit až na pět let za mřížemi.

 


Krádeže alkoholu jsou velmi časté. Většinou se ale jedná o několik lahví přímo v obchodě. Díky bezpečnostním kamerám bývají pachatelé chyceni krátce po činu.


Podobně velká krádež domácí pálenky se na Zlínsku odehrála před několika lety. Zloději tehdy ukradli šest demižonů se 120 litry archivní slivovice. Ta byla vypálená před více než pětatřiceti lety. Škoda se vyšplhala skoro na 40 tisíc korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Petr Bača, drz TN.cz