Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Krádež v Praze

Zloděj ukradl kola ze sanitky. Nemohla převézt novorozence

Nepříjemné překvapení čekalo na řidiče sanitky, který převáží inkubátory na dětskou kliniku na pražském Karlově. Když chtěl vyrazit pro malého pacienta do Kolína a přišel k vozu, který stál u domu, zjistil, že mu přes noc někdo odmontoval všechna čtyři kola. Pro miminko musela náhradní sanitka. Zloděje hledá policie.

Sanitka na cihlách, kolem poházené šrouby. V takovém stavu řidič našel svůj vůz. "Tyto speciální vozy pro novorozence jsou na Prahu a Středočeskej kraj tři. Z toho ten kdo má pohotovost, tak si to auto bere domu," řekl David Ratimec, vedoucí dispečinku Dopravní zdravotnické služby.

 

Sanitka stála v Hábově ulici ve Stodůlkách. Někdo si zřejmě všiml zbrusu nových zimních pneumatik a zorganizoval rychlou akci hodnou mechaniků formule 1. Že může mít řidič důležitý úkol, mu bylo asi úplně jedno.

 

 

"Muselo se pro náhradního řidiče a došlo samozřejmě k prodlení," dodal Ratimec.

 

Vše naštěstí dobře dopadlo a malý pacient se na kliniku dostal včas. Podle lékařů bude v pořádku. Sanitka je teď provizorně obuta na letních pneumatikách. S těmi ale nemůže vyjet na určité dálniční úseky, nebo pokud začne sněžit.

 

Škoda je podle policistů přes dvacet tisíc korun. "Případem se zabýváme pro trestný čin krádež a pátráme po zatím neznámém pachateli," Jan Daněk, mluvčí pražské policie.

reg/Ondřej Špalek TN.cz