Krádež v Praze

Zloděj ukradl kola ze sanitky. Nemohla převézt novorozence

Téma:

Nepříjemné překvapení čekalo na řidiče sanitky, který převáží inkubátory na dětskou kliniku na pražském Karlově. Když chtěl vyrazit pro malého pacienta do Kolína a přišel k vozu, který stál u domu, zjistil, že mu přes noc někdo odmontoval všechna čtyři kola. Pro miminko musela náhradní sanitka. Zloděje hledá policie.

Sanitka na cihlách, kolem poházené šrouby. V takovém stavu řidič našel svůj vůz. "Tyto speciální vozy pro novorozence jsou na Prahu a Středočeskej kraj tři. Z toho ten kdo má pohotovost, tak si to auto bere domu," řekl David Ratimec, vedoucí dispečinku Dopravní zdravotnické služby.

 

Sanitka stála v Hábově ulici ve Stodůlkách. Někdo si zřejmě všiml zbrusu nových zimních pneumatik a zorganizoval rychlou akci hodnou mechaniků formule 1. Že může mít řidič důležitý úkol, mu bylo asi úplně jedno.

 

 

"Muselo se pro náhradního řidiče a došlo samozřejmě k prodlení," dodal Ratimec.

 

Vše naštěstí dobře dopadlo a malý pacient se na kliniku dostal včas. Podle lékařů bude v pořádku. Sanitka je teď provizorně obuta na letních pneumatikách. S těmi ale nemůže vyjet na určité dálniční úseky, nebo pokud začne sněžit.

 

Škoda je podle policistů přes dvacet tisíc korun. "Případem se zabýváme pro trestný čin krádež a pátráme po zatím neznámém pachateli," Jan Daněk, mluvčí pražské policie.

Související témata:
reg/Ondřej Špalek TN.cz