FOTO spadla klec

Policisté našli u zloděje stovky ukradených věcí. Nejsou vaše?

Téma:

Čiperného zloděje se podařilo chytit kriminalistům na Trutnovsku. 59letý muž má údajně na svém kontě vykradení velkého množství chat a chalup v několika krajích. Při domovní prohlídce u něj pak policisté našli 700 předmětů, které mají pocházet z trestné činnosti.

Notorický zloděj má trestní rejstřík plný záznamů a podle policie krade celý život. Do jejich hledáčku se muž dostal v polovině července loňského roku. V té době ho začali podezírat z vloupání do chat, chalup a dalších objektů na Náchodsku. Krást měl také na dalších místech Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Pardubického kraje. 

 

V květnu letošního roku nad ním nakonec spadla klec. Na jeho dveře totiž zaklepali policisté. Místo toho, aby jim otevřel, dal se na útěk. Zmizet se pokusil vikýřem a sešplháním po hromosvodu, jeho snaha však byla marná.

 

Při domovní prohlídce se pak vyšetřovatelé nestačili divit. V jeho bytě totiž nalezli na sedm stovek předmětů. U těch předpokládají, že pocházejí právě z vykradených objektu.

 

Nepatří některá z těchto věcí právě vám?

GALERIE: Ukradené předměty

1
/
40
Zdroj: Policie ČR
Zajištěné věci v Královéhradeckém kraji - 1

 

Další stovky ukradených předmětů najdete zde

 

"Ze zdí mužova obydlí policisté sňali desítky nástěnných hodin, obrazů i dalších uměleckých děl. Předmětem jeho zájmu byly zejména starožitnosti, nářadí, technika, obrazy a spotřební zboží," popsala policejní mluvčí Eva Prachařová.

 

Kriminalisté zadrženého zatím obvinili z vykradení 20 chat. Jejich skutečný počet bude pravděpodobně několikanásobně vyšší. I proto policisté zabavené předměty nafotili a vytvořili celou databázi.

 

Nyní se proto obrací na veřejnost, zda si někdo své věci nepozná. "Pokud si některé z nich poznáte jako svůj majetek, ozvěte se na uvedená telefonní čísla (702 047 459 a 735 785 351) královéhradeckým kriminalistům," dodala mluvčí policie.

pan TN.cz