Polská hrdinka

Zloděj v obchodě hrozil pistolí. Majitelka ho zpacifikovala mopem

Uklízečka versus zloděj
Zdroj: YouTube.com
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 21. 2. 2020
Téma:

Paní Žofii z polského Pinczyna už do zavíračky jejího obchůdku nezbývalo moc času, začala tedy uklízet a vytírat. Vtom ji překvapil maskovaný lupič, který na ni mířil pistolí.

Nevydařené přepadení, ke kterému došlo v pátek 14. února, zachytila bezpečnostní kamera. Majitelka, která v obchodě prodávala, se pustila do večerního úklidu, když do prodejny vešel ještě jeden zákazník. Ve chvíli, kdy jí podle jeho zamaskované tváře a zbraně v ruce došlo, že nepřichází jen na běžný nákup, začala se bránit.

 

Spousta lidí by na jejím místě strnula hrůzou, paní Žofie, která právě držela mop v kbelíku, tuto "zbraň" bez přemýšlení vztyčila a začala maskovaného muže bít. Nevyděsilo ji, že na ni útočník mířil zbraní. Nejprve ho zlila sprškou vody z kbelíku a pak kolem sebe začala zuřivě máchat mopem.

 

 

Muž se ještě pokusil proniknout za prodejní pultík a sáhnout po pokladničce, rány mopem jeho plány ale rychle změnily. Volnou rukou alespoň sáhl po několika balíčcích cigaret a dal se na úprk. Hrdinná prodavačka ho s mopem v rukou vyprovodila ze dveří. Díky tomu se jí dle informací polské televize TVN 24 podařilo ještě zaslechnout pachatelův dusot po schodem a zvuky odjíždějícího auta.

 

 

Kolem 22. hodiny pak zavolala policii, která na místě zajistila stopy a vyslechla svědky. Paní Žofie se díky své bezprostřední reakcí rychle stala hrdinkou polských médií, zpětně toho ale lituje. "Lidé mi pak říkali, že jsem nejednala dobře, že žádné peníze nestojí za to, přijít o život. Byla jsem ale vyděšená a jednala jsem impulzivně," uvedla v rozhovoru pro polskou televizi.

Související témata:
TN.cz