Dejte si pozor

Zloději kradou z hrobů svíčky i květiny! Na Dušičky případů přibývá

David Pik
David Pik
Publikováno 30. 10. 2019
Téma:

V sobotu jsou v Česku Dušičky, a tak už v těchto dnech míří na hřbitovy mnoho lidí, aby uctili památku zesnulých. Jenže nazdobené hroby jsou velmi často terčem zlodějů. Zvýšené počty krádeží zaznamenávají správci hřbitovů i policie.

Uctít památku příbuzných, uklidit a vyzdobit hroby - kvůli tomu v těchto dnech na hřbitovy míří denně tisíce lidí. Jenže toho ve velkém zneužívají i zloději. Ti z hrobů berou prakticky vše, co má nějakou cenu a není přidělané, a pak to prodávají dál.

 

"Zloději z hrobů kradou vázy, svícny, květinovou výzdobu a další věci, a proto posilujeme činnost s městskou policií," sdělil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, což je správce krematoria.

 

Lidé by si podle policistů měli dávat mnohem větší pozor i na své věci, a to nejen při úklidu hrobů přímo na hřbitovech, ale i před nimi.

 

 

Lidé by také v tomto období neměli nechávat nic cenného v autech. "Policisté se zaměří na místa v okolí hřbitovů a na přilehlá parkoviště," uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

 

Stejně tak musí lidé podle policistů v následujících dnech počítat s problémy už při příjezdu ke hřbitovům. Největší nápor se čeká o víkendu, Dušičky letos připadají na sobotu.
 

epa TN.cz