91 ukradených GPSek

Zloději navigací způsobili na Ostravsku škodu za miliony

Krádeže navigací v Ostravě - 11
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Policistům z Moravskoslezského kraje se podařilo rozbít gang zlodějů vestavěných navigací v automobilech. Pachatelé se soustředili na vozy značek Škoda, Volkswagen a Seat. Celkem ukradli 91 navigací a způsobili škodu téměř 4 miliony korun.

Gang řádil na Ostravsku necelé tři měsíce. V květnu policisté informovali, že zadrželi tři muže ve věku od 34 do 58 let, kteří byli v minulosti opakovaně trestáni. Tehdy odhalila policie 19 případů krádeží vestavěných navigací. Škoda tehdy dosahovala půl milionu.

 

Policisté už ale v květnu upozorňovali, že 19 krádeží nemusí být konečné číslo. Nakonec odhalili ještě dalších 72 skutků, které stihl gang za tři měsíce spáchat, čímž způsobil další škodu ve výši 3 300 000 korun.

 

Policisté také zadrželi dva muž ve věku 34 a 44 let. Jeden měl rozbíjet okna automobilů značky škoda, Volkswagen a Seat a v autech, do kterých takhle vnikl, ukrást vestavěnou navigaci

 

Tu pak odprodával dalšímu muži, který ji kupoval i přesto, že věděl, že jde o kradené zboží. Ten navigace prodával dál.

 

GALERIE: Krádeže vestavěných navigací v Ostravě

1
/
11
Zdroj: Policie ČR
Krádeže navigací v Ostravě - 1

 

Kriminalisté zahájili stíhání dvou podezřelých mužů. Jednoho podezřívají z krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž byl již v minulosti za krádeže trestán.

 

Druhý je stíhán pro zločin podílnictví. Soudce oba muže poslal do vazby a hrozí jim v jednom případě šest, a ve druhém dokonce osm, let vězení.

 

 

Vyšetřování bylo pro policisty velmi náročné, protože členové gangu dobře znali postupy policistů, museli muži zákona improvizovat. "Sérií rozkrývají nejzkušenější kriminalisté, specializující se na odhalování této trestné činnosti. Zásadní byly i zajištěné stopy a stanoviska znalců.

Související témata:
vbo TN.cz