netradiční krádež

Zloději se zřejmě nechtělo pěšky, ukradl proto celý autobus

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 15:29
22.7. 2019 12:11
Téma:

Krádeží aut mají policisté plné statistiky. V Hrádku nad Nisou ale někdo ukradl celý autobus. A to zřejmě jen proto, aby se v něm svezl do 30 km vzdáleného Liberce. Tam ho odstavený našli. Teď policisté pátrají po čtyřicátníkovi, který může mít s krádeží něco společného.

Na kamerovém záznamu linkový autobus, který běžně vozí obyvatele Hrádku nad Nisou do Liberce, jede vlastně po stejné trase. Zloděj nejspíš nechtěl čekat do rána a tak si udělal soukromý spoj. "Autobus byl odcizen krátce před půlnocí," potvrdil mluvčí policie Vojtěch Robovský.

 

Lidé otevřený a odstavený autobus objevili v Liberci na křižovatce ulic Klicperova a Svatoplukova. "Pátráme po muži, který byl spatřen nedaleko místa, kde autobus byl nalezen. Je ve věku kolem 40 let," doplnil Robovský.

 

Měl bílé triko, béžové kraťasy a kšiltovku. Krádeže autobusů nejsou úplně běžné. Naposledy se v kraji stala před dvěma lety. Mladíka i tehdy věrně zachytily kamery. Nastartovat autobus nebylo jednoduché.

 

 

"Musel jednak zmáčknout bateriový odpojovač, potom musel aktivovat klíček a když proběhla kontrola lahví na střeše, protože má provoz na CNG, tak má tady ještě speciálně tlačítko na start," vysvětlil ředitel ČSAD Liberec Martin Oumrt.

 

Mladíkovi trvalo osm minut, než přišel na to, jak 10tunový kolos donutit k pohybu. Škoda na zničeném autobusu byla půl milionu korun.
 

tn.cz / TV Nova