Královéhradecký kraj

Zloděj vykrádal domy pro seniory v nouzovém stavu! Hrozí mu 8 let

Filip Pultar
Filip Pultar
Publikováno 10. 6. 2020
Téma:

Naprostým hyenismem se dá nazvat chování zloděje, který okrádal seniory v domovech důchodců. Na svědomí má nejméně sedm obětí a některé dokonce okradl v době nouzového stavu. Teď už je za mřížemi.

Dvaapadesátiletý recidivista, který má podle policie rejstřík popsaný tím, že se specializoval na okrádání seniorů, má na svědomí zřejmě dalších sedm skutků, z toho tři měl podle policie spáchat v době nouzového stavu.

 

Na Rychnovsku, Náchodsku a Trutnovsku objížděl, třeba i na kole, domovy pro seniory a domovy s pečovatelskou službou. Tam si vytipoval některého z klientů, zazvonil na zvonek a pod záminkou například toho, že je pracovník dodávkové služby nebo nějaký kontrolor, se dostal přes vstupní dveře.

 

Pak už stačilo zaklepat na vytipované dveře u bytu anebo pokoje a požádat o psací potřeby. "V nestřeženém okamžiku seniory obral o vše cenné, třeba peníze, doklady," informuje Eva Prachařová z královéhradecké policie.

 

 

Škoda, jakou způsobil, je zhruba 17 000 korun. Mnohem závažnější je ale to, že zločiny páchal na slabých a mnohdy nemocných seniorech. Nezastavil ho ani nouzový stav, kdy byly veškeré návštěvy zakázané a domovy byly po dobu několika týdnů zcela odříznuté od světa.

 

Recidivista spoléhal na svůj nevýrazný vzhled a špatnou paměť seniorů, naštěstí ale muže zachytilo hned několik průmyslových kamer a důkazů tak mají kriminalisté dostatek. Aktuálně je ve vazbě a za krádeže v nouzovém stavu mu hrozí až osmileté vězení.

TN.cz