Posílení hlídek

Zlodějské gangy jsou postrachem kempů! Řádí i na Mácháči

Ivan Berka
Ivan Berka
18.7. 2020 20:14
Téma:

Policie varuje všechny, kteří se chystají strávit dovolenou v tuzemských kempech, aby si dávali pozor na zlodějské gangy. Ty ve velkém kradou kola, peníze, telefony i ostatní cennosti. Například v Doksech u Máchova jezera policie nasadila čluny, posílila hlídky a v sobotu provedla preventivní akci.

"Přibližně sedm, nebo osm stanů už zde zloději vykradli,“ řekl policista z Doks Jaroslav Šlambora.

 

Tamní policisté nyní kontrolují chatové a stanové oblasti kolem Máchova jezera daleko více, než je obvyklé. Hlídky dokonce posílili i policisté z jiných krajů. "Příležitost dělá zloděje. Aktuálně řešíme zvýšený počet krádeží,“ potvrdila policejní mluvčí z České Lípy Ivana Baláková.

 

Paní Machková přišla v kempu o desítky tisíc korun. "Přišli jsme o veškerou hotovost, doklady, platební karty,“ posteskla si Machková.

 

 

Provozovatelé kempů lidem nabízejí trezory na cennosti i úschovnu kol. "Lidé to nevyužívají. Spíše se spoléhají na to, že se nic nestane. Jsou dost neopatrní,“ rozčiluje se provozovatel autokempu Borný Petr Staněk.

 

"Je to prostě na důvěře. Já mám vše schované na takovém tajném místečku,“ odpověděl jeden z dotázaných v kempu.

 

Policisté v sobotu obcházeli stanové tábory v okolí Máchova jezera a lidem radili, jak vyzrát nad zloději. "Aby pak lidé nebyli smutní a nezkazili si dovolenou,“ řekla liberecká policejní mluvčí Vladimíra Štrýtrová.

 

Jedna z osvědčených rad je dávat si cennosti pod polštář, na kterém spíme. I s tím si ale zloději dokáží poradit. Jako třeba ve Viniční Lhotě na Nymbursku, kde profesionálně organizovaný zlodějský gang uspával trampy chloroformem.

 

 

Ti se pak budili s bolestmi hlavy, které s kocovinou neměly nic společného. Zloději kradli jen hotovost. Prázdné peněženky omámeným trampům vraceli zase pod polštář.

 

"Vykradli 60 stanů. Je to neuvěřitelné, co dokážou zloději vymyslet. Ten způsob. Prostě vás uspí,“ rozčiluje se jeden z obyvatelů Viničné Lhoty.

ls TN.cz