nové informace

Zlom v případu vraždy Kuciaka! Prokurátor řekl, co zjistila policie

Smrt novináře a jeho snoubenky
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Ján Kuciak a Martina Kušnírová

V případě vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky nastal znatelný posun. Na středeční tiskové konferenci to řekl generální prokurátor Jaromír Čižnár s tím, že počet vyšetřovacích verzí se zúžil. Smrt dvojice podle něj souvisí jen s prací novináře, Martina Kušnírová byla vedlejší obětí.

Slovenský prokurátor Jaromír Čižnár zveřejnil nové informace k vyšetřování smrti Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Novinář se měl stát cílem výlučně kvůli své práci, že by vražda souvisela s Martinou Kušnírovou, vyloučil. Podle něj byla pouze "ve špatný čas na špatném místě". "Možnost, že cílem útoku byla ona, můžeme vyloučit. Útok byl směřován výlučně na Kuciaka,“ oznámil Čižnár.

 

Generální prokurátor zároveň prohlásil, že ve vyšetřování vraždy nastal významný zlom. "Ve vyšetřování je posun. Je znatelný. V tuto chvíli však nemohu říct víc,“ sdělil s tím, že prioritou nyní bude chytit vraha, až poté člověka, který si ho najal.

 

 

Čižnár zároveň přiznal devět pochybení v celkem 56 spisech, které prokuratura prověřovala. V několika případech vydala pokyn k opětovnému řízení, v některých případech hrozí i promlčení. "Nebudu zatloukat, nejen policisté, ale i státní zástupci, je tam podezření na provázání s těmito lidmi,“ cituje Čižnára portál Aktuality.sk.

 

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovou někdo zavraždil 21. února v obci Vel'ká Mača. Jejich mrtvá těla našli v domě. Případ otřásl i vládou premiéra Roberta Fica, která po několika demonstracích podala demisi. Do čela vlády se dostal Peter Pellegrini.

 

Emotivní zpověď rodičů zavražděného páru:

lud TN.cz