sociální sítě

Facebook změnil zobrazování osobních informací. Pozor na to!

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jestli jste v poslední době nekontrolovali svůj osobní profil na Facebooku, možná je vhodná chvíle to udělat. Společnost jemně upravila zobrazování osobních informací, jako jsou dosažené vzdělání a bývalé pracovní pozice.

Nejedná se o změnu v zabezpečení soukromí, žádné nové informace o uživatelích se na veřejnost nedostanou, jedná se o změnu v zobrazování těchto informací. Ty se nyní zobrazí vašim přátelům hned na úvodní stránce a všechny najednou.

 

To může být v určitých situacích velice nepříjemné, zvlášť pokud uživatel poctivě vyplnil všechny informace. Je to teď první věc, které si vaši přátelé všimnou, když navštíví váš profil. "Tuto změnu jsme provedli minulý týden, abychom lidem usnadnili orientaci v tom, co z informací o práci a vzdělání je veřejné a co není," uvedla pro portál Huffingtonpost tisková mluvčí společnosti Facebook.

 

"Žádnému z těchto polí se nezměnilo nastavení soukromí, prostě teď ukazujeme všechno, co je veřejné, přímo na profilové stránce. Pokud jste již dříve tento seznam uspořádali, změna se vás nedotkne," doplnila mluvčí.

 

 

Profilová stránka na Facebooku by měla ukazovat nejrelevantnější informace, vypisování starých brigád nebo pracovních pozic může působit poněkud těžkopádně a v dnešní době, kdy se například zaměstnavatelé dívají na profil uchazeče o práci, to může člověka v mnohém znevýhodnit.

 

Upozornění uživatelů na jejich osobní nastavení soukromí je dobrá věc, většina lidí by ale uvítala, pokud by je společnost o probíhajících změnách včas informovala.

 

 

Naštěstí je náprava velice jednoduchá a postačí pro to jen několik kliknutí, stačí klinout na symbol tužky hned vedle informačního pole a ty, která chcete odstranit, jednoduše odškrtnete.
 

ČTĚTE TAKÉ:

VAROVÁNÍ! Tyto fotky dětí na sociální sítě nikdy nedávejte!
DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o tobě FACEBOOK ví!

Související témata:
klma TN.cz