Odchycení hada

Zmije na zahradě vyděsila ženu z Plzeňska, nepřiplazila se tam sama

Žena měla na zahradě zmiji
Zdroj: Krimi Plzeň
Zmije se vyhřívala na zahradě, vyděsila majitelku
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
30.7. 2020 19:00
Téma:

Vystrašená žena ze Šťáhlav na Plzeňsku volala ve čtvrtek odchytovou službu. Na zahrádce před domem měla stočenou zmiji. Zvířecí záchranáři jí nejprve nevěřili, když jim ale poslala fotku, na místo okamžitě vyrazili.

Zmije, jediný jedovatý had na českém území, vyděsila ženu ze Šťáhlav na Plzeňsku. Stočila se jí totiž přede dveřmi jejího rodinného domu. Na nic nečekala a vytočila zvířecí záchrannou stanici, jenže tam jí nejprve nechtěli věřit. 

 

Na nevšední případ upozornil portál krimi-plzen.cz. "Že je zmije na zahradě uprostřed zástavby rodinných domů, a dokonce hned vedle vchodových dveří, jsme samozřejmě nevěřili," řekl Karel Makoň z plzeňské odchytovky.

 

Ženu poprosili o zaslání fotografie a čekali, že na ní bude užovka. Jenomže nebyla, opravdu se jednalo o zmiji. K jejímu domu tak okamžitě vyrazili. "Zmiji jsme odchytili a převezli do lesa nad Šťáhlavy na prosluněnou paseku, kde jí bude podstatně lépe a bude tam mít i více klidu," dodal Makoň.

 

 

Ten nepochybuje, že zmije se na zahradu nedostala sama. Někoho by mohlo napadnout, že ji ženě na pozemek hodil naštvaný soused, a nebyl by daleko od pravdy. Kousek od něj totiž na komíně hnízdí několik čapů, kteří se kromě drobných savců živí také plazy. Had byl navíc lehce poraněn. 

 

GALERIE: Ženu vyděsila zmije na zahradě

1
/
6
Zdroj: Krimi Plzeň
Žena měla na zahradě zmiji - 6

TN.cz