Pomozte ho najít

Šťastný konec pátrání! Dalibora (16) našli po měsíc, je v pořádku

Policie, ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 11.9. 2019 13:16
Téma:

Zhruba měsíc pátrali policisté na severu Čech po šestnáctiletém Daliborovi z Litoměřicka. Chlapce se podařilo vypátrat tento týden. Podle policejní mluvčí Pavly Kofrové je v pořádku!

Hrůzou celý měsíc trnula maminka šestnáctiletého Dalibora z Litoměřicka. "Nepohodl se 9. srpna s přítelkyní, rozešli je. Pak se, asi demonstrativně, pokusil o sebevraždu, byl v nemocnici v Teplicích. V pondělí byl u psychiatra, ten schválil, že může jít domů," řekla v polovině srpna pro TN.cz Daliborova maminka.

 

Podle policistů se jej teď podařilo najít. "Byl tento týden vypátrán a je v pořádku," potvrdila ve středu pro TN.cz mluvčí litoměřických policistů Pavla Kofrová.

 

S Daliborem byly v minulosti potíže a mladík byl ve výchovném ústavu, kvůli úmrtí v rodině ale dostal dovolenku, aby mohl být doma. Na konci týdne se měl vrátit do výchovného ústavu, pak ale zmizel.

 

 

"Nechal lístek, že se vrátí do osmi hodin, pak ale zmizely věci, které jsem mu připravila, zmizela i žádanka o občanku. Ve tři čtvrtě na čtyři jsem mu volala, slíbil, že přijde, pak už byl ale telefon nedostupný," uvedla zoufalá maminka.

TN.cz