teror ve francii

Zmizeli v noci teroru. Paříž marně pátrá po desítkách mladých lidí

Pohřešovaní po teroristickém útoku v Paříži
Zdroj: Twitter
Téma:

Stodvacetdevět obětí napočítaly francouzské úřady po teroristických útocích v Paříži. Další stovky lidí utrpěly zranění. Identifikace je teprve na počátku. Na sociálních sítích jsou tisíce výzev příbuzných a blízkých, kterým se stále neozvali lidé, kteří byli na koncertě v Bataclanu nebo jinde v centru Paříže v době útoku.

Na sociálních sítích se pod značkou „rechercheParis“ objevují stovky fotek a vzkazů. Shánějí informace po lidech, kteří byli v době útoku islamistických teroristů v centru Paříže a dosud se svým blízkým neozvali.

 

Na Twitteru se každou minutu objeví několik pátrání s hashtagem „rechercheParis“ doprovázené fotografiemi mladých lidí mezi 20 a 30 lety. „Hledáme našeho přítele Gregoryho, který byl na Bataclan včera v noci,“ píše Marie u obrázku mladého muže.

 

„Slyšeli jste o mé sestře. Od včerejška o ní nemám zprávy. Prosím sdílejte,“ píše další. „Máte nějaké zprávy o Victorovi Munozovi, který se pohyboval v ulici Rue de Charonne. Děkujeme za pomoc,“ píše další.

Kayane marně pátrá po své kolegyni Lole Salinas.

Maria Lopez sháněla na sociálnjích sítích kamarádku Annu. Později přidala smutný dovětek. "Od Aniny kamarádky máme zprávu, že se naplnil nejčernější scénář..."

Fotka Cedrika Gometa se objevila na sociálních sítích několikrát. Stále bez úspěchu a naděje na to, že by byl v pořádku je stále menší.

Teroristé přišli do koncertní síně a lidé si nejprve mysleli, že exploze jsou součástí show. Pak se však ozvala střelba a začali padat první lidé. Vypukla panika. „Všichni se snažili lehnout na zem. Byli jsme na levé straně jeviště a snažili se dostat k požárnímu východu. Někomu se podařilo tudy utéct, ale pak východ se ucpal lidmi a teroristé pokračovali ve střelbě,“ líčila Hanna Corbett (21) deníku Daily Mail. Celkem na místě zemřelo kolem stovky lidí. Identifikace dál pokračuje.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz / ych