Přechod na DVB-T2

Zmizely vám televizní programy? Potíže hlásí Plzeňsko a Liberecko

Jan Socha
Jan Socha
Publikováno 26. 2. 2020
Téma:

Už dnes v noci se některým divákům televize Nova ukáže místo oblíbených programů Nova 2, Nova Action a Nova Gold jen černá obrazovka. V noci se vypne současný vysílací standard DVB-T v Plzeňském a Libereckém kraji. V Plzeňském kraji na vysílačích Plzeň - Vodárna, Sušice Svatobor, Domažlice – Čerchov, Klatovy – Doubrava, Holoubkov. V Libereckém kraji na vysílačích Jablonec nad Nisou, Česká Lípa – Špičák a Liberec.

Pokud tedy přijímáte televizní signál přes klasickou anténu, Je nutné ověřit, jestli vaše televize nebo set-top-box podporují nový formát vysílání DVB-T2. Přístroj má na sobě štítek s označením DVB-T2/HEVC – tato informace by měla být uvedena i v manuálu. Ověřit to můžete i tak, že naladíte jakýkoli kanál a v jeho názvu vidíte /T2 - např. NOVA/T2.

 

Abyste o své oblíbené televizní stanice nepřišli, je nutné po vypnutí vysílače vaši televizi nebo set-top-box přeladit. Samotné přelaďování je jednoduché – v menu spusťte automatické vyhledávání nebo ladění a do paměti se vám načtou všechny dostupné kanály - včetně stanic TV Nova. V případě, že přijímáte televizní signál přes satelit, kabel anebo internet – nic řešit nemusíte.

 

 

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, volejte na informační linku 800 770 770 nebo se podívejte na www.nova.cz/hd, kde najdete veškeré informace a třeba i to, kdy se signál vypne i ve vašem kraji.

TN.cz