Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 5. 2018
Pozůstalí jsou proti

Zmizení letu MH370 zůstane záhadou! Pátrání po vraku končí

Boeing MH370 - nález části křídla
Zdroj: Profimedia
Na ostrově Réunion nalezli část křídla, celý trup se ale nenašel

Záhada zmizelého letu MH370 už se zřejmě neobjasní. Po čtyřech letech bylo pátrání po vraku letadla oficiálně ukončeno. Trosky vyplavil v minulosti Indický oceán na několika ostrovech, pátrání na dně moře ale úspěšné nebylo.

Rodiny 239 lidí, kteří byli na palubě Boeingu 777, se zřejmě nikdy nedozví, co se s jejich příbuznými stalo. Po více než čtyřech letech vyšetřovatelé v úterý pátrání po troskách letadla definitivně ukončili. Píše o tom i zpravodajský portál BBC.

 

Let MH370 malajsijských aerolinek, který směřoval z Kuala Lumpuru do Pekingu, zmizel z radarů 8. března 2014. Podle letové dráhy pilot najednou změnil kurz a vydal se na druhou stranu k australským břehům. Poté se letoun zřítil do Indického oceánu.

 

Přesné místo pádu vyšetřovatelé neodhalili i přesto, že prohledali oblast o rozloze 120 tisíc kilometrů čtverečních. Na to navázala pátrací společnost Ocean Infinity, která 90 dní prováděla průzkum dna Indického oceánu. Ani to ale k ničemu nevedlo.

 

Moře vyplavilo několik kusů trosek na ostrově Réunion, na pobřeží Afriky a na Madagaskaru. U některých analýza potvrdila, že jde o část zmizelého letadla, jiné se identifikovat nepodařilo. Původně tak bylo pátrání ukončeno už loni v lednu, poté ho na popud pozůstalých znovu obnovili.

 

 

Podle poslední teorie expertů na leteckou bezpečnost se s letadlem pilot úmyslně zřítil. Otočil letoun tak, aby naposledy proletěl nad rodným městem a poté namířil letoun do moře, nebo mu došlo palivo. Cestující v té době už zřejmě byli v bezvědomí.

 

Teorií o tom, co se s letem MH370 stalo, je ale víc. Podle některých spekulací zasáhla letadlo bomba, podle dalších mělo technickou závadu. Bez trupu letadla a černých skříněk není ale možné s jistotou příčinu pádu určit.

epa TN.cz
Reklama