neviditelný nepřítel

Největší torpédoborec vyplul. Jaké supertechnologie armády chystají?

Téma:

Na moře poprvé vyplul největší torpédoborec světa - USS Zumwalt americké armády. Ačkoli měří 185 metrů a skrývá nejmodernější zbraně, na radarech ho díky speciálním technologiím téměř nepostřehnete. Jaké další neuvěřitelné kousky mají Američané k dispozici?

Největší moderní válečná loď opustila přístav a vydala se na širé moře. Díky své délce 185 metrů se stala vůbec největším torpédoborcem světa. Ačkoli na radarech vypadá jako menší rybářská loďka, nenechte se mýlit. Skrývá nejméně 80 raket s dosahem až 90 kilometrů.

 

Na stavbě USS Zumwalt si dali odborníci opravdu záležet. Ve válce je nanejvýš důležité být "neviditelný", což se v tomto případě opravdu povedlo.

 

 

Díky struktuře lehkých uhlíkových vláken se i tento obr dokáže pečlivě skrývat - a to přímo před radary! Kvalitě ale odpovídá i cena. Ta se u "neviditelného" obra vyšplhala v přepočtu na téměř 100 miliard korun.

 

Nejedná se o jedinou vymoženost, kterou má americká armáda k dispozici. Již několik let se testuje robotická mula. Ačkoli vypadá celkem chatrně, unese přes 180 kilogramů zbraní a na jeden zátah ujde přes 30 kilometrů. V případě nouze navíc poslouží i jako nabíječka elektronických zařízení.

 

 

Pokud se vám to zdá stále málo "vymakané", pak vás poslední vymoženost, kterou Amerika plánuje použít už za rok, dokonale odzbrojí. Světová velmoc se totiž rozhodla, že své vojáky nechá rovnou zmizet. Díky novým materiálům se totiž kolem pěšáka vytvoří světlo, které ho "skryje".

Karolína Tomašková/ lud TN.cz