NEJLEPŠÍ NEMOCNICE

Známe vítěze cen o nejkvalitnější nemocnice. Které bodovaly?

Thomayerova nemocnice
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Ilustrační snímek
David Mimra
David Mimra
Publikováno 23. 9. 2020
Téma:

Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví uděluje ceny každý rok. V několika kategoriích vyhrávají ty nemocnice, které podle poroty udělaly v minulém roce největší pokrok. Letos uspěla Thomayerova nemocnice i LDN v Hradci Králové.

Hlavní cenu v kategorii následné péče si letos odnesla Léčebna pro dlouhodobě nemocné v Hradci Králové. “Tuto cenu si LDN zaslouží, jelikož vykazuje bezpečnou, nadstandartní a vysoce kvalitní péči o pacienty i personál. Léčebna je totiž trvale se rozvíjejícím zdravotnickým zařízením a neoddělitelnou součástí sítě zdravotnictví města i kraje, na čemž má velkou zásluhu personál i vedení,“ řekl Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.

 

Cenu uděluje každý rok Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví, která vybírá z několika desítek zařízení dlouhodobé a následné péče. Důležitým kritériem pro výběr vítěze je pokrok v oblasti kvality poskytované péče. “Za cenu jsem opravdu vděčný. Je to pro nás odměna, že práci děláme kvalitně a dává veřejnosti smysl. Motivuje to všechny zaměstnance k náročné práci,“ okomentoval ředitel LDN v Hradci Králové Radim Faltus. Zařízení má kapacitu 94 lůžek a personálně zajišťuje provoz a péči 92 zaměstnanců.

 

 

Hlavní cenu v kategorii nejlepší fakultní nemocnice si odnesla Thomayerova nemocnice v Praze. “Jsem velice rád, že jsme jako nemocnice opět obstáli v uvedené anketě a stali jsme se absolutním vítězem projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice za rok 2020. Chtěl bych tímto všem našim zdravotníkům upřímně poděkovat za jejich práci, přístup a zodpovědnost, protože bez nich by to nešlo a získané ocenění je zároveň výsledkem naší společné a usilovné práce,“ řekl ředitel nemocnice Zdeněk Beneš.

 

Hlavním smyslem ankety je ocenit a motivovat lékaře, sestřičky a další zaměstnance, kteří se podílejí na řízení kvality a bezpečí poskytované péče.
 

TN.cz