Internetová lapálie

Známý herec z Ústí dal status na facebook: Teď mu hrozí 3 roky!

Status Jiřího Maryška
Zdroj: facebook.com
Téma:

Známý ústecký herec a buřič Jiří Maryško, který se "proslavil" tím, že zfackoval místního politika Jana Eichlera, má na krku mnohem větší problém. Za status na facebooku mu hrozí tři roky natvrdo!

Na začátko února totiž Maryško na svůj soukromý facebookový profil pověsil fotku s popiskem. Obrázek byl z filmu Lidice a byly na něm zachyceny mrtvé a umírající oběti fašistické trestné výpravy.


Maryško děsivý výjev doplnil slovy, že takhle nějak si představuje "úklid" ústeckého magistrátu a následně vyjmenoval dlouhou řadu místních politiků, kterým evidentně nemůže přijít na jméno.


Jenže si herec asi neuvědomil, že tímhle "vtipem" už zašel hodně daleko a navíc ho na sociální síť vyvěsil veřejně, takže si ho mohl kdokoli prohlédnout - včetně jmenovaných politiků a později i policistů.


Když policisté Maryškovi volali poprvé, přišlo mu všechno jako dobrý vtip a na otázku, zda status nepsal pod vlivem drog, Maryško podle vlastních slov odvětil, "že byl vypálenej jako Lidice". Policisté se prý smáli a pak zavěsili.Teď už ovšem Maryškovi do smíchu příliš není - před několika dny byl totiž obviněn z výtržnictví a podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo jednotlivci. Buřiči tak za hloupý vtip a několik neuvážených vět reálně hrozí až tříleté vězení.


Přitom by úplně stačilo,, kdyby si Maryško v nastavení soukromí na Facebooku svůj profil uzavřel, aby ho viděli jen jeho přátelé a ústečtí politici by se o výpadu vůči nim při troše štěstí vůbec nedozvěděli.

pez TN.cz