Zeman a zubatá

Známý písničkář zpívá o smrti Zemana, sklízí tvrdou kritiku

Miloš Zeman, Jarosla v Hutka
Zdroj: Profimedia
Téma:

Písničkář Jaroslav Hutka se ve své písni ostře opřel do Miloše Zemana a výrazně tak rozvířil atmosféru. Proti písni se strhla vlna kritiky zejména kvůli tomu, že zpěvák přeje prezidentu republiky smrt, i když jen v písni. Kardinál Duka, který je v písni zmíněn, se proti tomu ostře ohradil. Podle něj jde o ztrátu vlastní důstojnosti.

Nová píseň Jaroslava Hutky nese jméno "Miloš a zubatá", v textu pak písničkář zpívá o zlomeném prezidentu republiky.

 

"Pusto a prázdno jde po Česku, lid zalez kamsi do sklepa, země se změnila v grotestku a z Hradčan už je jen žumpa. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, člověku je z toho hanba," zazní začátkem písně.

 

 

Písničkář ale zajde ještě o něco dál, prezidenta nazve opilcem a vlastizrádcem. "Lebka praskla, mozek odkryla. Kladivo, srp, rudá hvězda. Na maják šplouchala tequilla, v podvěsku kremelská brázda," zpívá dál Hutka.

 

Anketa

Má Hutka právo na svobodu projevu, nebo to přehnal?

Hlasovalo 4229 lidí.

 

Zejména to, že písničkář zmiňuje smrt prezidenta vyvolalo bouřlivé reakce. Písničkář za svou píseň sklízí tvrdou kritiku. Ozval se například kardinál Duka, který je v písni zmíněn.

   

"Aniž bych se chtěl jakkoliv zabývat obsahem laciného popěvku, skutečně mě mrzí, když nenávist a zášť proti Dukovi či jiné lidské bytosti zbaví člověka nejen zábran, ale i obyčejné soudnosti do té míry, že svým vystupováním popře i svou vlastní lidskou důstojnost a integritu," napsal Duka na Twitteru. A celá řada lidí mu dala za pravdu.

 

 

Podobně to vidí podle mluvčího i pan prezident. "Velmi výstižně reagoval pan kardinál. Promluvil za všechny lidi dobré vůle, kterými nelomcuje nenávist a váží si lidského života," uvedl tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Podle něj si Hutka podepsal svůj vlastní ortel smrti: "Co zlého přeji druhým, samotného mne dostihne," dodal.

 

 

Píseň ale nesklízí jen kritiku. "Masakr je Zeman a to, co se jeho zapříčiněním děje. Hutka se jen pěkně vyjádřil a po svém," reagovala Petra S. na to, že je píseň dost kontroverzní.
 

Související témata:
klma TN.cz