ledová stěna

Znamý youtuber si myslí, že Země je placka! Chce najít konec světa

Placatá Země - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Téma:

Vyznavači konspirační teorie o tom, že Země je ve skutečnosti placka a všechny vesmírné agentury nám lžou a podsouvají falešné snímky ze satelitů, mají hádek plné zuby. Několik prominentních z nich se proto rozhodlo, že vyrazí na Antarktidu, aby našli konec světa. Není jasné, zda se jedná o reálný pokus, nebo jde jen o velmi dobrou kampaň, jak na sebe strhnout pozornost.

I přes ohromné množství důkazů o tom, že Země je stejně jako ostatní planety kulatá, se nachází stále noví lidé, kteří zastávají teorii o placaté Zemi. Vědci, cestovatelé, astronauti, vláda, ti všichni nám podle nich lžou a ukrývají pravdu.

 

K lidem, kteří věří v placatou Zemi, se řadí i kontroverzní youtuber Logan Paul. Ten se nyní rozhodl, že všem vědcům vytře zrak a vyrazí na zmrzlý kontinent, kde bude hledat konec světa, který má tvořit stěna ledu.

 

Podle teorie ploché Země, pokud obeplujete Antarktidu, která má být krajem světa, získáte vzdálenost vnější části Země.

 

Anketa

Jaká je podle vás Země?

Hlasovalo 1015 lidí.

 

Tomu ale příliš nenahrávají historické expedice i nové přechody zmrzlého kontinentu. Jižní pól se podařilo dobýt poprvé v roce 1911, od té doby se na Antarktidě konala celá řada vědeckých misí a dalších expedic.

 

 

Jednou z posledních významných událostí je například samostatný přechod Antarktidy Colinem O'Bradym, který zdolal kolem 1 500 kilometrů za 54 dní.

 

Je také dost možné, že se jedná o dobře připravenou marketingovou kampaň, ve které si youtuber dělá z vyznavačů této konspirační teorie legraci, jak už bývá ve světě internetu častým zvykem.
 

klma TN.cz