znásilňování žen

Za "odháčkování" studentek má jít sedět! Guru Jára dostal trest

Téma:

Jaroslav Dobeš, známý jako "guru Jára", dostal od Krajského soudu ve Zlíně 7,5 roku ve vězení za znásilnění svých studentek. Stejný trest dostala i jeho spolupracovnice Barbora Plášková. Dvojice je souzena jako uprchlá, oba jsou v detenci na Filipínách.

Zakladatel esoterické školy Poetrie Jaroslav Dobeš byl obžalován ze znásilnění svých svěřenkyň, Plášková pak z toho, že mu pomáhala. Dvojice dostala od soudu sedm let a šest měsíců ve vězení s ostrahou.

 

Dobeše už krajský soud potrestal v roce 2014. Tehdy mu vyměřil deset let za mřížemi a Pláškové udělil trest o půl roku kratší. Dvojice se ale proti verdiktu odvolala a Vrchní soud v Olomouci rozsudek zrušil. A případ opět vrátil do Zlína.

 

 

Vůdce sekty Poetrie Dobeš je souzen za takzvané odháčkování. Tvrdil, že problémy žen jsou způsobeny háčky které v nich zanechali bývalí sexuální partneři. A Dobeš tyto háčky ženám "uvolňoval" právě sexuálním stykem.

 

Některé se bránily, nedokázaly ale plně osvádat své tělo. Podle obžaloby k souložím docházelo mezi roky 2004 a 2007. Odháčkováním si mělo projít na 350 žen.

 

Dobeš s Pláškovou byli v roce 2015 zadrženi na Filipínách, kde jsou nyní v detenčním zařízení. Usilovali o náboženský azyl, ten ale úřady zamítly.

 

Podívejte se na reportáž z doby, kdy byl guru Jára zadržen:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz