Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

syntetický kanabinoid

Zombie droga má další oběť! V Ostravě se otrávila 35letá žena

Zdroj: TV Nova

Nebezpečným syntetickým kanabinoidem bylo v Ostravě intoxikováno už 19 osob. Poslední přiotrávenou je pětatřicetiletá žena.

Počet obviněných se nezměnil, kvůli podezření z držení a nakládání s omamnými a psychotropními látkami jsou stále stíháni čtyři muži, kterým hrozí až pětileté vězení. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Po požití drogy dosud zemřel jeden člověk. 

 

Policie se případem začala zabývat, když v pondělí v Komenského sadech zkolabovali dva muži bez domova, dvaatřicetiletý muž přes snahu záchranářů zemřel. Drogu ale kombinovali s velkým množstvím alkoholu. Podle mluvčí se droga šíří i mezi jinými skupinami lidí, než jsou jen lidé bez domova.


13

GALERIE: Droga Bakiba

Zdroj: Policie ČR

Bakiba - 1

Hodnocení:


 

Navíc není vyloučeno, že droga se v Ostravě vyskytla už dřív. "Nedokážeme vyloučit, že se někteří z pacientů mohli ošetřovat už před tím pondělím. Ozval se jeden z lékařů, že pacienta s velmi podobnými příznaky vezl už někdy během minulého týdne," řekl ČTK mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Podle něj byl pondělní případ specifický tím, že byli dva pacienti na jednom místě a jeden zemřel. Týž den dopoledne byl navíc intoxikován mladý chlapec a u obou pondělních případů zasahoval stejný lékař.

 

 

Synteticky vyrobené kanabinoidy se nejčastěji kouří. Distribuují se jako rostlinná směs nebo hmota podobná hašiši. Po užití se objevují zdravotní obtíže jako zrychlený tep, nevolnost, zvracení, křeče. Látky vyvolávají i deprese a úzkostné stavy či sebevražedné myšlenky. Méně časté bývají infarkt, mrtvice, poškození ledvin a psychóza.

 

Reportáž TV Nova:

mom tn.cz / ČTK