Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nebezpečná droga

Zombie droga se na Ostravsku rychle šíří! Otrávených je už 18!

Na Ostravsku se rychle šíří tzv. zombie droga. Během dvou dnů si vyžádala až 18 případů otravy, z nichž jeden skončil smrtí. V oběhu může být až několik tisíc dávek. Čtyři lidé byli zadrženi.

V úterý policie obdržela informace o třech případech otravy syntetickou drogou v Ostravě, z nichž jeden skončil smrtí. Už ve středu večer počet otrávených stoupil na 18. Podle policie se droga šíří především mezi sociálně slabými lidmi a bezdomovci.

 

Droga si prozatím vyžádala jeden život - dvaatřicetiletý muž bez domova zemřel po jejím požití v kombinaci s alkoholem. Mezi otrávenými byl i patnáctiletý chlapec, který byl z nemocnice již propuštěn.

 

Na případu usilovně pracuje policie ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou. Ve středu získala informaci o nálezu šesti krabic této nebezpečné drogy v kontejneru. Krabice našla bezdomovkyně, která si jednu vzala. Po dalších pěti policie pátrá. Podle moravskoslezského policejního ředitele Tomáše Kužela může být v oběhu až tři tisíce dávek.

 

Krabice se sice zatím nepodařilo nalézt, policie však zadržela čtyři lidi podezřelé z nedovoleného držení a nakládání s omamnými látkami. Tři z nich byli obviněni.

 

 

Tzv. zombie droga je silně návyková látka, která lidem způsobuje křeče, strnulost, halucinace, ztrátu vědomí, případně i vážné zdravotní komplikace a smrt. Zejména v kombinaci s alkoholem je velmi nebezpečná. Říká se jí také umělé konopí, protože vypadá jako marihuana a požívá se většinou kouřením.
 

sei TN.cz