GALERIE Hororová atrakce

ZOO HRŮZY: Zvířata nechali zemřít hladem a žízní, jsou z nich mumie!

Zoo hrůzy v Palestině - 2
Zdroj: Profimedia
Téma:
ZOO

Scéna jako z hororu. Desítky mumifikovaných zvířat leží ve svých klecích a výbězích. Lvi, opice, krokodýli i vzácní ptáci byli ponecháni vlastnímu osudu a vyhladověli. Zoo v Khan Younis v Pásmu Gazy je zřejmě nejhorší a nejděsivější zoo na světě.

Z atrakce v Pásmu Gazy se postupně stalo zoo hrůzy. Ve výbězích a klecích totiž neuvidíte exotická zvířata plná života, ale jejich mumifikované mrtvoly. I šelmy, které přežily, trpí hlady a žízní. A na vině jsou samozřejmě lidé - může za to konflikt mezi Palestinou a Izraelem.

 

Zoo South Forest Park v Khan Younis bylo otevřeno v roce 2007, už během několika měsíců ale většina zvířat zahynula. Ošetřovatelé se kvůli ofenzivě izraelské armády nemohli ke zvířatům dostat a nakrmit je. A po sedmi letech se historie opakovala. Zemřelo dalších 80 zvířat, přežilo jen 20.

 

V současnosti návštěvníci v hororovém zařízení uvidí rozkládající se těla zvířat, částečně mumifikovaná. Mezi nimi se plahočí zbídačená a vyhladovělá zvířata, které jsou vlastně jen přežívající mrtvoly.

 

GALERIE: Zoo hrůzy v Palestině

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Zoo hrůzy v Palestině - 1

 

Majitel Mohammed Awaida tvrdí, že se spolu s ošetřovateli snažili udržet živočichy při životě. Úřady ale objevily hroznou pravdu: když nějaké zvíře potřebovalo ošetřit, nepřijel na místo žádný veterinář, ale vše bylo konzultováno jen po telefonu s odborníky v Egyptě.

 

 

"Khan Younis je jedno z nejhrůznějších zoo na světě," uvedl pro místní portál Haaretz doktor Amir Khalil, odborník ze zvířecí charity Four Paws. "Je to méně než zoo, je to vězení," dodal.

 

V Pásmu Gazy je celkem pět zoologických zahrad, ale zařízení v Khan Younis je jediné v tak příšerném stavu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Tomu neuvěříte! Tučňáci utekli ze zoo. Kde je ošetřovatelé našli?

Neštěstí v plzeňské zoo: Návštěvníci otrávili zvířata

epa TN.cz