Vstupenky jen on-line

Zoo mohly otevřít. Ne všechny se na přísné podmínky stihly připravit

David Pik
David Pik
Publikováno 27. 4. 2020
Téma:

Dnes mohly otevřít i zoologické zahrady. Nicméně, ne všechny tak učinily. Ty menší nestihly zavést internetový předprodej lístků, který je pro otevření podmínkou.

Jihlavská Zoo se po měsíci a půl znovu otevírá. Návštěvníci si ale mohli koupit lístky pouze předem přes internet. "Včera jsme objednávali hned ráno a bez problému," pochvalují si nový systém návštěvníci.

 

Jenom na pondělí se do jihlavské zoo objednalo na 200 návštěvníků. "Mamka se zeptala, kdy chci jet, tak bylo jasné, že hned první možný den," prozradili v anketě natěšení návštěvníci. "Těšili jsme se se strašně, už jsme měli absťák," potvrdili další návštěvníci.

  

Zhruba dvě desítky zahrad, hlavně těch menších, jako třeba jako papouščí Zoo v jihomoravských Bošovicích, ale nestihly internetový prodej zprovoznit. Návštěvníci tak musí vždy předem zkontrolovat, jestli je otevřeno.

 

 

"Zařídit si on-line prodej, přizpůsobit se téhle podmínce, je pro nás úkol nelehký. Nejsme schopni zajistit to během dvou dnů, natož během víkendu," vysvětluje Hana Škrháková Pádková, ředitelka papouščí ZOO Bošovice. Opatření pro nejmenší instituce přišlo příliš rychle.

 

V zahradách musí návštěvníci dodržovat také přísná hygienická opatření. "Lidé se nesmí sdružovat do velkých skupin, musí nosit roušky v celém areálu" připomněl ty nejdůležitější Martin Maláč, mluvčí jihlavské Zoo.

 

 

A omezený je i počet návštěvníků v zahradě. Maximálně jich může být 150 na hektar plochy. "My máme 10 hektarů, tak můžeme mít maximálně 1500 návštěvníků," uvedl mluvčí jihlavské Zoo.

 

Zahrady se zatím neotevírají celé, přístupné jsou jen venkovní expozice. Ty vnitřní budou moci otevřít až 25. května.

trm TN.cz