Poprask v Olomouci

Zoo otevřela "bezpečný" výběh, vzápětí utekly čtyři opičky!

Téma:
zoo

Měla to být velká sláva, místo toho se z otevření nového vylepšeného výběhu makaků v olomoucké zoo velmi rychle stala groteska. Jen pár minut po slavnostním ceremoniálu totiž opičky podnikly hromadný útěk.

Olomoucká zoo na Svatém kopečku rekonstruovala a zabezpečovala výběh makaků dlouhé tři roky právě proto, že chlupáči odtud utíkali častěji a snáz, než by bylo zdrávo.


Proto bylo pořízeno nové oplocení a další bezpečnostní prvky. Makakům ovšem stačilo jen pár minut na to, aby ukázali, že jsou chytřejší než architekti a montéři.


Okamžitě po otevření nového výběhu totiž tři odrostlé samičky makaka plot překonaly a přeskočily na blízký strom. O něco později unikla ještě čtvrtá opička, nejspíš díky tomu, že elektrický ohradník ještě nebyl zapojený.


Zatím se ovšem nerozběhla žádná velká pátrací akce, protože mláďata se od výběhu nevzdalují. Chovatelé doufají, že mladí opičí průzkumníci se vrátí domu za matkami nebo je výběh zláká v době krmení.


Podle vedení zahrady makakové nejsou pro návštěvníky nijak nebezpeční a navíc ani mláďata nejsou na blízkost lidí zvyklá a sama od sebe se drží v bezpečné vzdálenosti.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Dominika Večerková TN.cz