To jste ještě neviděli

Zoo trénovala na případný útěk lva. VIDEO je hitem internetu

Nácvik útěku lva v zoo v Tobe - 4
Zdroj: facebook, Zoo Tobe
Skuteční lvi sledují nácvik chytání uprchlé šelmy
Téma:
lev

Virálním se za několik hodin stalo video z japonské zoologické zahrady ve městě Tobe. Zaměstnanci za plného provozu trénovali na případný útěk lva. Figurantem byl ale jeden z pracovníků zoo, kterého oblékli do velkého plyšového kostýmu. Jeho kolegové jej, za přihlížení skutečných lvů, skolili uspávací šipkou z auta a bezpečně zajistili.

Jak zoologická zahrada prozradila na facebooku, podobná cvičení dělá každoročně. Tentokrát to ale bylo poprvé za provozu. Pracovníkům tak ve cvičení mohli pomáhat "vystrašení" návštěvníci utíkající před nebezpečnou šelmou.

 

Ve velkém plyšovém kostýmu se pak na videu, které zveřejnil web mainichi.jp, na scéně objevil jeden z pracovníků zoologické zahrady. "Šelma" se rozhlíží kolem, zatímco pracovníci zahrady s košťaty a sítěmi staví bariéry. To se lvu nelíbí, v jednu chvíli se rozeběhne a jednoho z ošetřovatelů svalí k zemi.

 

 

Zaměstnanci zoologické zahrady tak přijedou ke lvovi v bílé dodávce a z okna na něj vystřelí uspávací šipku. Zvíře hned padá k zemi.

 

 

V závěru jej pak ošetřovatelé v modrých kombinézách zamotají do sítě. Vše sledují s velmi znuděným výrazem v tváři skuteční lvi, před jejichž výběhem cvičení probíhalo.

 

Jak ukázal web Mainichi.jp, v únoru se už zaměstnanci jednou na podobný případ připravovali. To byl ale v hlavní roli orangutan, které také zaměstnanci zdárně zpacifikovali a odvezli zpět do výběhu.
 

GALERIE: Nácvik útěku lva v zoo v Tobe

1
/
5
Zdroj: facebook, Zoo Tobe
Nácvik útěku lva v zoo v Tobe - 5

Nácvik chytání orangutana:

 

vbo TN.cz