vápenná směs

Lidé ve Volyni nemohli dýchat! Město pokryl jemný bílý prášek

Prach ve Volyni - 1
Zdroj: MÚ Volyně
Volyňské náměstí
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 23. 8. 2019
Téma:

Pohled jak po výbuchu jaderné pumy! Náměstí Svobody v jihočeské Volyni a okolní ulice pokryl jemný prach. Usadil se na silnici, autech, ale i domech, vítr jej zavál až na střechy. To vše kvůli zpackané opravě silnice.

Ulice a domy města Volyně na Strakonicku zahalil prach. Redakci TN.cz se kvůli tomu ozvala jedna ze zoufalých obyvatelek. "Šla jsem se svým psem, kolem mě se strašně prášilo. Prach jsem měla na šatech, ve vlasech, na slunečních brýlích. Psa jsem radši zvedla a nesla v náručí, měla jsem strach, aby se toho nenadýchal," popsala.


Kvůli prachu se prý ale špatně dýchalo i lidem. Jemné částice se dostaly úplně všude. "Kdo odešel do práce a nechal otevřené okno kvůli větrání, asi byl po příchodu domů velmi nemile překvapený," dodala čtenářka TN.cz.

 


Za všechno může nepovedená snaha o nový zásyp dlažby. Lidé se se svými stížnostmi začali obracet na město. "Za současné problémy s prašností ve Volyni zodpovídá Ředitelství silnic a dálnic, které je majitelem komunikace. Město Volyně při zjištění problému požádalo ihned o zastavení prací a o urychlenou nápravu," uvedlo město na svých stránkách.

 
Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla se jednalo o vápennou směs, která ale byla v rozporu se zadáním projektu. Jeho vyhotovení měl na starosti subdodavatel.

 


"Chybný materiál během zásypu dlažby příliš prášil. V okamžiku kdy jsme tuto situaci zjistili, ihned jsme zahájili odklízení. Chyba je na straně zhotovitele, který veškeré škody zaplatí. Všem se omlouváme," uvedlo v pátek ŘSD na svém twitterovém profilu.

 


"Katastrofa! Bydlím na městě a fakt paráda, ani okna nemůžu otevřít! Nechápu, jak někdo tohle mohl dopustit. Koukněte se na ty auta, úplně zaprášená," hodnotí jedna z obyvatelek na sociálních sítích. "To bude zadřených aut! Experti to házeli lopatami z korby. Tohle patří na zámkovku, ne na kostky," reagoval další.

 

GALERIE: Zaprášená Volyně

1
/
11
Zdroj: zpravy@nova.cz
Prach ve Volyni - 3

 

TN.cz