Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Internetový žebříček

Zpěváci poráží politiky. Kdo jsou nejvlivnější lidé na Twitteru

Blížící se konec roku tradičně přináší různé bilance a hodnocení předchozích měsíců. Sociální sítě nejsou výjimkou. Nejvlivnější ženou na Twitteru se stala zpěvačka Taylor Swift. A to přesto, že nebyla příliš aktivní.

V žebříčcích nejvlivnějších lidí internetu letos oblíbení zpěváci a herci zvítězili nad mocnými politiky. Nejvlivnější ženou sociální sítě Twitter se totiž stala zpěvačka Taylor Swift.

 

Její desky se prodávají po milionech, má deset cen Grammy a její koncerty jsou narvané k prasknutí. Svým posledním turné osmadvacetiletá Taylor Swift překonala Rolling Stones. S více než dvěma miliony prodaných lístků ve Spojených státech vydělala v přepočtu přes 6 miliard korun.

 

Není divu, že se veleúspěšná americká zpěvačka Taylor Swift nemusí moc snažit, aby si udržela fanoušky na sociálních sítích. K tomu, aby se stala nejvlivnější osobností na Twitteru roku 2018 jí stačilo třináct vlastních příspěvků. "Ahoj lidi, zkouším na turné a chci vám říct, že právě na Spotify vychází klip k Delicate. Tak si ho pusťte," zní jeden z jejich příspěvků.

 

 

Taylor Swift na Twitteru sleduje přes 84 milionů lidí. Zpěvačka Katy Perry má ještě o dvacet milionů fanoušků víc . I tak ji ale Swift v průzkumu vlivu převálcovala.

 

Za nejvlivnějšího muže planety se často označuje prezident Spojených států. Na Twitteru to ale podle průzkumů neplatí. Donald Trump je v žebříčku mezi muži až na druhém místě. Mocného politika předběhl Liam Payne, který se proslavil v kapele One Direction.

 

 

V žebříčku dvaceti nejvlivnějších mužů a žen byste mezi hvězdami showbusinessu našli jen dva politiky. Kromě Donalda Trumpa také Baracka Obamu, který mezi muži obsadil čtvrtou příčku.

pan TN.cz