Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

život psanců

ZPOVĚĎ: Otec unesl vlastní dceru (5), našli je až po půl roce

Noemi Rabinská (5), kterou unesl vlastní otec, je po půl roce zpátky u matky. Soudem ji měl svěřenou na tři hodiny a zatímco matka čekala před aqua centrem v Hradci Králové, utekl s dívkou bočním východem. Policisté je našli až na Slovensku.

Promyšlený plán únosu vlastní dcery muži loni v červnu vyšel. Vzal dceru do aquacentra, matka čekala venku. "Jsme prohledali ten bazén, existovala možnost, že jim to dlouho trvá, tam nebyli," přiblížila začátek únosu matka unesené dívky Barbora Rabinská.

 

Otec s dcerou utekl zadním vchodem, volaly na něj šatnářky, ale on na to nereagoval. Na účtu měl skoro milion z prodaného bytu a v zádech policii a zoufalou matku. Noemi říká, že žili jako psanci.

 

"Přestupovali jsme na hotely a vstávali jsme brzo," popsala Noemi. Muže policie dopadla ve vlaku ve městě Čadca na Slovensku. "Za tu dobu od června do listopadu přibrala asi dvacet kilo. Toho pohybu hodně neměla," přiblížila matka.

 

"Od konce prosince je ve vazební věznici," potvrdila zatčení mluvčí policie Lenka Burýšková. Muž zfalšoval i vlastní cestovní pas. Jiné bylo jméno, rodné číslo i datum vydání. V kufru u něj policie našla slovníky a Noemi dokonce znala hodně slov španělsky. Matka se domnívá, že chtěli vycestovat ještě dál. Muž v minulosti mluvil o tom, že pojede do Jižní Ameriky.

 

 

Teď se matka bojí, co bude dál: "Jsme v klidu, jsme rády,  že jsme doma, ale ještě očekávám, co se stane, až ho z vazby propustí." Do vězení může jít až na tři roky. Barbora Rabinská je s manželem v rozvodovém řízení. Podle ní se muž léčil na psychiatrii a v afektu může být nebezpečný nejen svému okolí, ale i dceři.

tn.cz / TV Nova