exkluzivní rozhovor

Zpověď žačky Guru Járy: Nešlo o sex, bylo to jako u gynekologa

Guru Jára
Zdroj: Policie
Guru Jára čeká na Filipínách na trest
Téma:

Televizi Nova se podařilo získat exkluzivní rozhovor s dlouhodobou žačkou Jaroslava Dobeše, zvaného Guru Jára. Muž, který je obžalovaný ze znásilnění žen během obřadu zvaném odháčkování, teď čeká ve filipínském vězení na vydání do České republiky, kde bude souzený.

Guru Jára na Filipínách pokračova ve svém učení. Připravoval žáky na chůzi po žhavém uhlí ,vysvětloval, jak se provádí akupunktura a učil, jak správně surfovat.

 

Detaily o praktikách ze svatyně na Filipínách poskytla jedna z jeho věrných žaček. Chtěla ukázat, že guru je opravdový světec a že dívkám prokazoval laskavost, když je za pár desítek tisíc svým údem zbavil vazby na předchozí milence. Rituálu říkal odháčkování.

 

"To není sex, je to stejné, jako když půjdu ke gynekologovi, tak když do mě strčí nějaký nástroj, taky to není znásilnění," popisuje dlouholetá žačka guru Járy Dagmar Světlovská. 

 

 

Podle obžaloby některé dívky netušily, čím je Guru Jára odháčkuje. To ale jeho stoupenci odmítají. Své tvrzení dokládají i fotkami pořízenými krátce po obřadu, na kterých se dívky usmívají.

 

"Někdy dochází k průniku, ale celé je to rituál, kde se používají posvátné předměty. Všechny o tom dopředu věděly," říká Světlovská.

 

Na podporu svého vězněného učitele založili jeho věrní církev Cesta guru Járy a snaží se dosáhnout toho, aby dostal na Filipínách náboženský azyl. Sám duchovní vůdce je nad pozemské starosti povznesen a je prý připraven trpět.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Marta Jandová o partnerovi-gynekologovi: Je s ním p*del

Gynekolog šmíroval pacientky, pak spáchal sebevraždu

mom TN.cz