Problém s letadlem

Lidé strávili noc na letišti ve Varně. Letadlo Travel Service nepřiletělo

Letiště v Pardubicích - 3
Zdroj: TV Nova
Téma:

Cestující letu Travel Service z bulharské Varny do polských Katowic strávili noc z úterý na středu na letišti. Na vině byla údajně porucha letounu přepravce. Lidé se domů nedostanou ani dnes.

Podle jedné ze čtenářek, od které TN.cz získalo informace, byli mezi cestujícími také Češi. “Po 12 hodinách na letišti je nyní chtějí poslat na hotel, protože ani dopoledne neodletí,“ uvedla.

 

Cestující mají málo informací a situace na letišti je velice vypjatá. Údajně mělo dojít také k rozbrojům a na místě musela zasahovat místní policie.

 

 

"Let byl odložen z důvodu špatných povětrnostních podmínek na předchozím letu, kdy letoun z důvodu bouřek musel divertovat na jiné letiště a vyčkávat na lepší počasí," uvedla pro TN.cz mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková.

 

"Pro cestující ve Varně bylo zajištěno občerstvení a současně vyžádáno prostřednictvím smluvního handlingového partnera ubytování na hotelu. Cestujícím se omlouváme za komplikace a zpoždění," dodala.

 

K podobnému případu došlo na začátku července také u dvou letů stejné společnosti z Kréty do Prahy a do Brna. I v tomto případě zůstalo přibližně 330 cestujících na letišti.

 

Podívejte se na reportáž z pardubického letiště, kde lidé marně čekali desítky hodin na odlet na dovolenou na Krétu.

ls TN.cz