Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

BEZOHLEDNOST ŘIDIČŮ

Šílený manévr na D35: Řidiči odmítli čekat, odjeli záchrannou uličkou!

Lidská bezohlednost někdy opravdu nezná mezí. Důkazem toho je video z nedělního odpoledne, kdy se na dálnici D35 ve směru z Olomouce na Lipník nad Bečvou začala auta otáčet do protisměru a ohrožovat tak nejen sebe, ale také všechny stojící kolem.

Kvůli nehodě motorkáře, jemuž selhalo zadní kolo, byl provoz dočasně přerušen a následně omezen. To se ale nelíbilo nejméně dvěma řidičům, kteří odmítli čekat, až se kolona opět rozjede. Nejprve se do protisměru otočil řidič s autem značky Ford a vzápětí ho následoval šofér bílého vozu Audi.

 

Oba řidiči zneužili uličky vytvořené pro příjezd záchranářů k nehodě, která se stala jen o pár metrů dál. Video natočila na mobilní telefon pohotová žena z dalšího auta v koloně.Tisková mluvčí policie Marie Šafářová uvedla, že video už mají na stole dopravní policisté. "Jakmile kolegové vše prošetří a zjistí totožnost řidičů, přestupky budou předány k dořešení příslušnému správnímu orgánu, tedy olomouckému magistrátu. Řidičům může za tyto přestupky správní orgán uložit pokutu ve výši 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok," upřesnila Šafářová.

Renata Schnabelová TN.cz