Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 12. 2012
Pohlídejte si cenu za odvoz

Tip na Vánoce: Nová mobilní aplikace pro objednání taxíka

Taxi - 2
Zdroj: Mediafax

Nebaví vás čekat na taxi? V záplavě tipů na Vánoční dárky se objevila zajímavá mobilní aplikace TaxiAgent, která umožňuje vybrat si a objednat taxi prostřednictvím několika kliknutí na chytrém mobilním telefonu. O novince od firmy GIP Production informovala agentura Mediafax.

"Je to velmi jednoduché. Po spuštění se na displeji telefonu zobrazí mapka s polohou nejbližších volných vozů, o nichž si může cestující zjistit i velmi podrobné informace, včetně jejich sazeb, vybavení, fotografie nebo hodnocení ostatními cestujícími. Cestující si může vybrat taxi, které se mu líbi. Aplikace také poradí cestu k cíli a usnadňuje kontrolu správnosti celkové ceny za jízdu pomocí nástroje Kontrolní taxametr," popisuje aplikaci Marko Nguyen, zástupce společnosti GIP Production, která systém provozuje.
 

Díky možnosti podrobného zobrazení vybavení jednotlivých vozů si podle jeho slov bude moci například maminka s nákupem vybrat taxi schopné odvézt jak nákup, tak i kočárek. "V nočních hodinách pak dá pravděpodobně přednost ženě za volantem," doplnil Nguyen.
 

Pro využití všech funkcí aplikace je třeba mít, kromě chytrého telefonu, také internet v mobilu. Pokud dotyčný internet nemá, cestující si bude moci vybrat z přehledného katalogu místních taxi a taxislužeb. V současnosti je aplikace plně funkční v Praze a okolí, její provozovatelé však pracují na zapojení i v dalších městech.
 

Aplikace TaxiAgent je nyní přístupná pro majitele smartphonů a tabletů s operačním systémem Android. Verze pro iOS bude dostupná během několika málo dní. Aplikace je ke stažení zdarma.
 

"Mobilní aplikace je však jen jednou částí tohoto projektu. Těm, kdo doposud chytrý telefon nevlastní, umožňujeme pohodlí výběru a objednání taxi prostřednictvím internetové části aplikace na stránkách www.taxiagent.cz. V blízké budoucnosti počítáme s instalací tabletů s naší aplikací i do restaurací, nádraží či nákupních center," zakončil Nguyen.
 

Mediafax Tisková zpráva
Reklama