Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

policejní zásah

Mladík ohrožoval policisty pistolí, přijela si pro něj zásahovka

Zdroj: TV Nova

Agresivní mladík ohrožoval v sobotu nad ránem v pražských Košířích policisty s pistolí v ruce, potom se zabarikádoval v domě s dalším mužem.

Na místo byli přivoláni vyjednávači, nakonec ho zadržela zásahová jednotka, potvrdila informace Mediafaxu policejní mluvčí Jana Rösslerová.
 

Do ulice Pod Kotlářkou v Praze 5 vyjížděli podle mluvčí nejprve záchranáři. "Šestadvacetiletý mladík si sám přivolal záchrannou službu s tím, že chce odvézt do nemocnice. Když je ale začal napadat, přivolali si na pomoc policisty," dodala mluvčí.
 

Policisté při příjezdu viděli mladíka zaběhnout do domu. "Tam si nasadil pletenou kuklu, po chvíli vyběhl z domu a proti policistům mířil zbraní s tím, že je fyzicky zlikviduje. Policisté se v ten okamžik před mužem takticky schovali za oplocení a přivolali si na pomoc Speciální pořádkovou a Zásahovou jednotku včetně dvou vyjednavačů," vysvětlila Rösslerová.
 

Vyjednávači se snažili s mužem navázat komunikaci, kterou však odmítal, a proto policisté nakonec přistoupili k zákroku. "Zjistili totiž, že není v domě sám. Jeho devětadvacetiletý kamarád spal v jednom z pokojů a mohl tak být ohrožený na životě nebo zdraví," konstatovala mluvčí.
 


Podle zjištění Mediafaxu na místě předcházelo zákroku zásahové jednotky vypnutí veřejného osvětlení v okolí domu. Ozbrojenci využili momentu překvapení a mladíka zadrželi. "Při zákroku nebyl nikdo zraněn," ukončila Rösslerová s tím, že mladík nadýchal dvě promile alkoholu.
 

Záchranáři za policejní asistence mladíka převezli do psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích.
 

"Jakmile budou lékaři zadrženého propouštět z hospitalizace, muže si převezme kriminalista, který ho vyslechne a samozřejmě zažádá o znalecký posudek z oboru psychiatrie, od kterého se bude odvíjet další postup v případu. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za který mu hrozí až šestileté vězení.

fim tn.cz / Mediafax