Agresivní řidič provokoval policii. Chytila ho hned dvakrát, na služebně se popral

Agresivního šoféra hned dvakrát během středy zadrželi jihlavští policisté. Muž se schválně nechával pronásledovat a po zadržení se dokonce na služebně popral, řekla Mediafaxu mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.

Poprvé si policisté muže všimli ve středu kolem třetí hodiny ráno na Žižkově ulici. "V místech, kde je na vozovce souvislá plná čára a platí zde tudíž zákaz předjíždění, předjelo policejní automobil vozidlo Citroen. Policisté za automobilem okamžitě vyjeli a chtěli ho zastavit za použití výstražného světelného i zvukového znamení,“ popsala incident Kroutilová.
 

Jenomže šofér si zřejmě chtěl honičku užít, policistům ujížděl a dokonce po silnici kličkoval, aby ho nemohli předjet a zastavit. To se podařilo až po několika kilometrech v Brněnské ulici, řidič ale pokračoval v řádění. Nejprve nechtěl vystoupit, poté policisty vulgárně napadl a nakonec i s pouty na rukou poškodil interiér policejního auta.
 

Na policii si pak začal stěžovat na nevolnost, přivolaný lékař u něj ale konstatoval pouze intoxikaci neznámou látkou. Policisté proto muže propustili, ten ale pro změnu nechtěl ze stanice odejít. "Křičel, choval se agresivně a vulgárně. Policisté ho tedy chtěli z budovy odvést ven, muž však náhle jednoho z policistů fyzicky napadl úderem pěstí do obličeje,“ doplnila mluvčí. Teprve poté agresor putoval do policejní cely, odkud byl odpoledne propuštěn.

ČTĚTE TAKÉ:
Agresivní opilec po zadržení mlátil hlavou do policejního auta

 

V klidu ale nezůstal dlouho. Už o půl deváté večer znovu zaměstnal policejní hlídky. "Na Masarykově náměstí vjel přímo před policejní hlídkou do zákazu vjezdu a následně policistům začal ujíždět. Zadržet se ho podařilo na ulici Tolstého,“ uvedla Kroutilová. I tentokrát byl řidič agresivní a proto znovu skončil s pouty na rukou na policejní služebně.
 

Agresorovi teď hrozí i vězení, policisté ho totiž stíhají pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. „Muž je dále podezřelý ze spáchání dopravních přestupků, přestupku proti majetku a opakovaného přestupku proti veřejnému pořádku,“ dodala policejní mluvčí.

tn.cz / mediafax / gar